Láska je zodpovednosť

Autor: Lucia Kipikašová | 23.11.2011 o 21:18 | (upravené 23.11.2011 o 22:27) Karma článku: 3,16 | Prečítané:  511x

Alibizmus je niečo, čo ľudí oberá o zodpovednosť. Zodpovednosť je niečo, čo pomáha človeku dozrievať, rásť a stávať sa plnohodnotnou bytosťou. Ak si má s niekým podať ruku, tak je to láska. Láska a zodpovednosť sú dve strany tej istej mince. A nezaobchádza sa s ňou ako s normálnou mincou, ktorú si len tak prehadzujeme a čakáme, na akú stranu padne... Hlava? Orol? Nie! Orol bez hlavy neexistuje... Stephen a Alex Kendrickovci to vyjadrili vo svojom Dare lásky takto: "Láska je priveľmi posvätný poklad na to, aby ste ju vymenili za niečo iné, a primocné puto na to, aby sa prelomilo bez nepekných dôsledkov." Manželská láska je láskou všetkých lások. Dve telá spojené v jedno, dve duše prepojené v jednu, dva životy žité jedným a predsa násobený dvoma. Zodpovední dospelí. Zodpovedná láska. A čo ničí manželstvo? Nedostatok dôvery, žiarlivosť, nevera, netrpezlivosť, neochota trpieť, alibizmus...áno, alibizmus. Zbavujem sa zodpovednosti za záväzok, ktorý niekomu dám! A jeho záruka neuplynie. Záväzok nemá dobu splatnosti! Je to "kým nás smrť nerozdelí". S láskou by sa ľudia nemali zahrávať. Je to niečo tak úžasné, tak tajomné, tak intímne, že slovami sa jej veľkosť opísať nedá.

Nedá sa opísať, nedá sa nakresliť, nedá sa chytiť, nedá sa ovoňať... Je to láska. Ktorá je trpezlivá, dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa s pravdou. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží. Teraz vidíme nejasne, akoby v zrdkadle, ale potom budem poznať, ako som aj ja poznaný. Láska nikdy nezanikne... Už nič nové o nej nenapíšem... Ale každý deň ju môžeme prežívať nanovo...Pretože, ak chce niekto skutočne milovať, musí každý deň urobiť zodpovedné rozhodnutie milovať človeka, ktorému dal sľub...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?