Ľudské princípy

Autor: Lucia Kipikašová | 8.5.2012 o 13:10 | (upravené 8.5.2012 o 22:30) Karma článku: 7,44 | Prečítané:  387x

Zíde z očí, zíde z mysle... zíde? Naoko možno áno, ale srdcu a mysli sa nedá rozkázať, tých dvoch "tvrdohlavcov" nemožno oklamať, nemožno proti nim vyhrať! Koľkokrát sme si už povedali: "Zabudnem!", no akosi sa vždy vynorili staré spomienky. Rana sa otvára, jazva sprítomnuje bolesť... Ujsť je nemožné, tak pred sebou ako aj pred láskou. Jožo Ráž spieva: "Rozídeným sa to stáva, že sa majú radi...", a tak to veru aj je. Láska býva nasilu rozdelená, hoc je silnejšia ako smrť.

To ľudské princípy ju ničia! Aké sú to princípy? "Nemôžeš si ho/ju vziať, lebo nemá titul; lebo je z takej a onakej rodiny, lebo, lebo,lebo..." Ach, ľudia, čo všetko okrem tela a lásky ešte zabijeme?! A tak nastáva len trápenie, pre všetky tie "lebo", sme sa stali vrahmi, ktorí, či už v sebe, alebo v druhých "zavraždili" to najkrajšie!!! Dostali sme povolanie milovať, ale asi nikdy nedokážeme milovať tak, ako Ježiš - až do krajnosti! Vzdávame sa skôr, ako začneme bojovať... láska vyžaduje obete, trápenie, bolesť, rany a jazvy! No, to, čo jej dáš, dvakrát vráti! Láska nepotrebuje, aby ju niekto bránil, ona potrebuje len Tvoj súhlas... poddať sa, odovzdať, a nechať sa ňou pretvárať!!! Láska mení ľudí, mení okolnosti, premieňa strach na odvahu, beznádej na život a trápenie na láskavú obetu!!! Láska všetko transformuje!!!! Ona zmenila náš smrteľný život na život večný!!! Nebráňte milovať a nebojte sa milovať... a keď je láska zakázaná, ešte väčšmi milujte!!! Lebo zabudnúť sa nedá...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?