Keď sa modlia anjeli...

Autor: Lucia Kipikašová | 10.5.2012 o 21:12 | (upravené 11.5.2012 o 9:17) Karma článku: 10,82 | Prečítané:  333x

V živote prichádzajú chvíle, v ktorých by sme najradšej prerušili tok času a zastali...hľadeli a nechápali, a pritom by sa nám tak neskutočne chvelo srdce od radosti a šťastia, no predovšetkým by sa nám žiadalo vďaky! Okamih bezhraničnej lásky!!! Možno ho zažiť, možno ho pozorovať, ale len ťažko je možné ho rozumom pochopiť, a tak ľahké je srdcom ho prijať. V živote je mnoho nádherných chvíľ, ktoré, hoc trvajú len pár minút, ba dokonca aj sekúnd, ale sú tými najvzácnejšímí, najkrajšími... a pre tie chvíle, a z tých "obrazov" človek žije!

A takéto chvíle prichádzajú vtedy, keď ich najmenej, ba vôbec, neočakávame... napr. aj pri takej stereotypnej situácii, akou je pozeranie televízie, ktorá nám skôr uberá silu, ako nám ju dáva. Predstavte si situáciu, keď ste plní napätia, alebo nudy, keď cítite "prázdno", nechuť, trápenie z toho, čo prinesie ďalší deň, alebo už len tak podriemkávate na gauči, a očakávate očakávaný koniec dňa. A v tom zrazu, kdesi z spoza pohovky sa ozve jemné: "Mami,ocko, poďme sa modliť..." A vy, ešte sa ani nestihnete zodvihnúť z "pohodlia", odrazu zočíte prekrásny obraz - dvoch anjelov kľačiacich na kolenách, s tou svojou najláskavejšou prosbou: "Anjelíčku, môj strážničku", na ktorú, my - dospelí, tak často zabúdame... Čo možno v takej chvíli cítiť? Okrem lásky a vďaky mi nič nenapadá... ak áno, opravte ma. Je možné, že sa mýlim, pretože počuť o takomto "obraze" je úžasné, ale o čo prekrásnejší musí byť, keď sa "prežije"?! Naozaj, je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť!!! Vidieť dvoch anjelov pri modlitbe, rúčky majú späté k vrúcnej modlitbe, plní nevypovedanej vďaky za rodičov, obklopení nehou a láskou... to už nemôže byť ďaleko do neba...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?